Musical Metro 25 styczeń 2013 Hala Stulecia Wrocław

Musical Metro 25 styczeń 2013 Hala Stulecia Wrocław

25 Styczeń 2013 – musical Metro – Hala Stulecia Wrocław
2 spektakle – o godzinie 17:00 i o godzinie 20:30 !!!

Musical „Metro” grany od 1991 roku stal sie polskim i światowym fenomenem i jak dotąd „kultowym” wydarzeniem teatralnym. Żadne polskie przedstawienie dramatyczne, komediowe, operowe, kabaretowe czy rewiowe nie osiągnęło ponad 1450 przedstawień, żadne nie było obejrzane przez ponad milion widzów.

„Metro” jest musicalem bardzo współczesnym i niezwykle dynamicznym, jest przesycony kolorami i niesamowitymi, laserowymi efektami świetlnymi.

Musical opowiada historię młodych ludzi, którzy nęceni przez różnych łowców głów i talentów chcą wejść na drogę kariery. Ich oczekiwania i marzenia stykają sie jednak z brutalnym światem. Ci wrażliwi, młodzi, początkujący artyści muszą zmierzyć się z cynizmem, odrzuceniem i siłą pieniądza. Czy o to im chodzi? Czy warto wejść w brutalny świat show biznesu z akcentem na biznes? Przed takimi pytaniami stają bohaterowie spektaklu.

W musicalu grupa młodych wykonawców opowiada o swoich marzeniach, a każda wyśpiewana nuta, każdy wytańczony takt jest tych marzeń spełnieniem. Widzimy więc na scenie pasję i entuzjazm, taniec i śpiew jakiego nie znał polski teatr. Jest tam miłość, szaleństwo i młodość. I to wszystko sprawia, że granica między teatrem a rzeczywistością staje się płynna, akcja spektaklu zdaje się wykraczać daleko poza teatralne foyer, a czas staje się wyłącznie funkcją wyobraźni…

„Metro” jest najsłynniejszym polskim musicalem. Od swojej prapremiery, która odbyła się 30 stycznia 1991 roku w Teatrze Dramatycznym w Warszawie był pokazywany już ponad 1450 razy w Polsce i na świecie. Musical był wystawiony m. in. na Broadway’u w Teatrze Minskoff (premiera – 16 kwietnia 1992 r.), w Operetce Moskiewskiej (premiera – 22 października 1999 r.) i również z wielkim powodzeniem w Sankt Petersburgu i we Francji w Roubaix i w Orléans. Od 1997 roku jest grany w Teatrze Studio Buffo w Warszawie.

Już w styczniu 2013 roku musical „Metro” zostanie wystawiony w hali Stulecia we Wrocławiu o godzinie 17:00 i o godzinie 20:30 w pełnej obsadzie. Niewątpliwie będzie to wydarzenie historyczne w życiu kulturalno-rozrywkowym regionu.

Czas trwania przedstawienia (z przerwą) – 135 min